ZOSTAŃ WYDAWCĄ!

Zamiast uprawiać wirtualne grządki, mordować wrogów lub inne bestie
zagraj w pierwszą na świecie SPOŁECZNOŚCIOWĄ GRĘ WYDAWNICZĄ.
Zobacz w 5-ciu krokach jak ŚCIĄGAJĄC PLIKI możesz ZOSTAĆ WYDAWCĄ!

Krok #1   »   O co tu chodzi?
Jedyny taki serwis na świecie!

#1: Liczą się konkrety!

Nasza SPOŁECZNOŚĆ WYDAWCÓW pomogła już ponad 100 TWÓRCOM w zdobyciu funduszy na realizację projektów muzycznych i wydawniczych O WARTOŚCI W SUMIE 650.000 PLN.
Ponad 60 projektów ZOSTAŁO ZREALIZOWANYCH w łącznym nakładzie 55.000 egzemplarzy.

Krok #2   »   Jak to działa?
Jedyny taki serwis na świecie!

#2: Ściągając pomagasz!

1. AUTORZY PUBLIKUJĄ tu swoje projekty, a WYDAWCY DECYDUJĄ, co zostanie zrealizowane.
2. Za każdym razem, gdy Ty ŚCIĄGASZ PLIK jego twórca jest BLIŻEJ WYDANIA swojego projektu.
3. Gdy projekt uzyska określone WSPARCIE, twórca otrzymuje ŚRODKI NA JEGO REALIZACJĘ.

Krok #3   »   Co na tym zyskam?
Ściągając muzę pomagasz jej twórcom!

#3: Każdy coś zyskuje!

1. Znajdź interesujący projekt. Zagłosuj i pobieraj LEGALNE PLIKI oraz inne NAGRODY.
2. W zamian za swoje głosy dostajesz UDZIAŁY w kolejnych głosowaniach na ten projekt.
3. Powiadom znajomych, niech też zagłosują, a Ty będziesz mieć ŚRODKI NA DALSZE INWESTYCJE.

Krok #4   »   A co z promocją?
Dowiedz się jak korzystać z serwisu?

#4: Mówią o nas!

"Totalna wytwórnia" - Gazeta Wyborcza / "Zainwestuj w płytę idola" - Rzeczpospolita /
"Zapłonęły pochodnie muzycznej rewolty - Dziennik Zachodni / "Rewolucja totalna" - Metro
"Lider Kreatywności i Innowacji" - MEN / Trzy Webstary / "Innowacja w Mediach" - Media Trendy

Krok #5   »  Jak mogę zacząć?
Media o MegaTotal.pl

#5: Zacznij teraz!

1. Załóż konto i aktywuj je, a DOSTANIESZ PAKIET ŚRODKÓW na pierwsze inwestycje.
2. Odkrywaj talenty, głosuj, ŚCIĄGAJ PLIKI i decyduj co wydać. Miej w tym SWÓJ UDZIAŁ.
3. Kolekcjonuj gwiazdy, korzystaj z udziałów i ZOSTAŃ WYDAWCĄ swoich ulubionych idoli.

Załóż konto w 10 sekund
Załóż konto!
Wczytywanie danych ...


Inni o nas


Zainwestuj w płytę idola

Portale Sellaband.com z Holandii i nasz MegaTotal.pl pomagają zespołom zebrać pieniądze na CD. Przyczyna powstania obu portali jest taka sama: ludzie związani z branżą muzyczną mieli dość narzekania na duże wytwórnie muzyczne, które nie interesują się wydawaniem płyt debiutantów. (...)
– Fundusze na pierwszy singiel zbieraliśmy rok, na drugi – tylko siedem dni – mówi Olga Matylda Woźniak z NuSoulCity. – Stały się kołem zamachowym większego projektu, czyli płyty. Najważniejsze było to, że nikt nie zwracał nam uwagi, jak mamy wyglądać, co grać, jak śpiewać, jakie ma być brzmienie. MegaTotal.pl gwarantuje niezależność. Dzięki zaufaniu zdobytemu u użytkowników portalu niedługo wydamy drugą płytę. Poza debiutantami do MegaTotal. pl zgłaszają się zespoły z dorobkiem. Łódzki Tosteer po złych doświadczeniach z Universalem, który był wydawcą debiutanckiej płyty, drugą postanowił wyprodukować dzięki MegaTotal.pl. 7 listopada wyda album Samokhin Band, a w 2010 r. Moniki Thomas, która zrezygnowała z obecności na holenderskim portalu Sellaband.com.
więcej...


Rabastabarbar spaceruje niesamotnie

Na stronach serwisu www.megatotal.pl zespoły umieszczają swoją muzykę i korzystają z możliwości jej promocji. Utwory zamieszczone na profilu artystów dostępne są bez żadnych opłat. Można słuchać wykonawców zaczynających dopiero karierę, znajdziemy tu też uznanych już muzyków, swoje konta w serwisie ma np. zespół Dick4Dick, czy trójmiejski Pawilon. W momencie, kiedy fani zdecydują się na wsparcie finansowe swojego ulubionego zespołu, kupują wybraną piosenkę za parę groszy i stają się inwestorami. Kiedy zarabia artysta, zarabiają też osoby, które na niego postawiły. Kwotę wystarczającą na nagranie singla Rabastabarbar uzbierał w ciągu niespełna 17 tygodni. Złożyło się na nią 378 użytkowników, części z nich zespół złożył imienne podziękowania na płycie. A jest za co dziękować, bo Rabastabarbar stał się tym samym pierwszą wrocławską grupą, która wydała singla dzięki fanom, drugą w historii serwisu Megatotal. Teraz zbierają na wydanie tzw. epki, czyli minialbumu. Suma groszy na ich koncie stale rośnie.


Podsumowanie 2008: Muzyka - Nowe oblicza rynku muzycznego

Na świecie największy wpływ na rynek muzyczny miał gwałtowny rozwój internetowych narzędzi do promocji niezależnych artystów. (...) Duże wytwórnie ciągle nie znajdują sposobu na przystosowanie się do nowego rynku i praktycznie nie wydają już oryginalnych artystów, skupiając się na starociach i składankach. Tymczasem zespół Radiohead, który rok temu zdecydował się na odważny eksperyment, oferując swój ostatni album za przysłowiowe „co łaska”, miesiąc temu udostępnił dziennikarzom raport, z którego wynika, że sprzedał w sieci trzy miliony „In Rainbows” i 100 tysięcy tradycyjnej wersji tej płyty – to trzy razy lepszy wynik od tego, który Brytyjczycy uzyskali przy okazji „Hail To The Thief” wydanej w koncernie EMI. Potwierdzeniem skuteczności tej strategii jest też tegoroczny rozkwit serwisów fanowskich wydających muzykę swoich idoli. Idea jest prosta – fani płacą, ile zechcą za muzykę ulubionych artystów, jednocześnie mając udział w zyskach z ich przyszłych albumów, a artyści wydają muzykę na własnych zasadach. Najsłynniejszy serwis – Sellaband.com – pracuje pełną parą (na własną płytę 50,000 dol. uzbierała tam niedawno Polka Julia Marcel), a i w Polsce przebojem wszedł do sieci Megatotal.pl, który już wydał płyty kilkunastu zespołom. więcej...


MegaTotal.pl w Radiu Bis

Twórcy MegaTotal.pl w audycji Kasi Dydo i Kuby Kukli "Dobry Wieczór" w Polskim Radiu Bis:
Denerwuje nas to, że dostęp do mediów ma bardzo ograniczona grupa artystów. Tak naprawdę bardzo dużo ciekawych zespołów nie miało nigdy szansy pojawić się na antenie radia, czy zaistnieć na płycie. Dlatego stworzyliśmy serwis gdzie artyści mogą za darmo promować swoją muzykę, a przy okazji mogą zbierać fundusze na wydanie płyty. Natomiast fanom dajemy możliwość słuchania tej muzyki za darmo, a także pomocy artyście w zebraniu funduszy na takie przedsięwzięcie. Na MegaTotal.pl to słuchacze decydują kiedy dana płyta pojawi się na rynku. W momencie, gdy określona grupa fanów zaczyna inwestować w jakąś płytę to zespół, który tę płytę wydaje w pewnym sensie skazany jest na sukces!


Kariera ze składek

Kryzys tradycyjnego przemysłu muzycznego stał się faktem. Już od kilku lat, w wyniku powszechnego dostępu do muzyki w Internecie, spada sprzedaż płyt kompaktowych. Firmy fonograficzne zaciskają pasa. A ponieważ zainwestowanie w młodych wykonawców wiąże się dla nich z największym ryzykiem – szanse na płytowy debiut maleją z roku na rok. Rozwiązanie tego problemu przynosi sam Internet – w ciągu minionego roku pojawiły się pierwsze serwisy, umożliwiające wykonawcom zebranie od fanów funduszy na wydanie debiutanckich płyt. Na przełomie lipca i sierpnia tego roku wystartował serwis www.megatotal.pl. – Rewolucjonizujemy fonografię – podkreśla Jacek Łukasiewicz, współtwórca serwisu. – To nie wytwórnia decyduje, kto ma wydać płytę, ale fani. Kiedy duży koncern wydaje album debiutanta, jest to nikomu nieznany wykonawca, najczęściej sztucznie wykreowany przez speców od promocji. Tymczasem u nas na odwrót – kiedy debiutant wydaje płytę, ma już oddane grono fanów, którzy zapełnią sale koncertowe, zapewniając mu godziwy zarobek. więcej...


Szybki skok do k@riery

– Dzięki MegaTotal.pl naszą muzykę poznało wielu nowych ludzi, tak samo jak wcześniej dzięki serwisom MySpace.com czy YouTube – podkreśla gitarzysta Underdogs Marek Rynkiewicz. Większość zespołów, które robią karierę w MegaTotal.pl, nie miałaby większych szans na kontrakt płytowy w dużej wytwórni. Andrzej Pluta, gitarzysta Rabastabarbaru, przyznaje, że jego grupa album ma już nagrany, ale bezskutecznie próbuje go wydać od wakacji. Muzycy Nell nawet nie próbowali walczyć o płytę w wytwórni. – Nasze demo trafiłoby pewnie na półkę i nigdy nie zostałoby przesłuchane – mówią. Sukces serwisów takich jak MegaTotal.pl czy Sellaband.com jest kolejnym etapem technologicznej metamorfozy globalnej wioski. Symbolami tej przemiany są pliki MP3, które można od dawna kupować i ściągać legalnie z sieci. – Show-biznes zmienia się błyskawicznie. Gdy przed laty Prince pierwszy rozpoczął sprzedaż utworów w sieci, nikomu nie śniło się, że może to być tak powszechne jak obecnie. – podkreśla krytyk muzyczny Hirek Wrona. więcej...


Rewolucja totalna?

W tradycyjnych, komercyjnych mediach jest niewiele miejsca na promocję nowej muzyki. W sieci możesz sam zadecydować o tym, czego słuchasz a nawet dołożyć się do tego czego posłuchasz wkrótce. Dzięki portalowi Megatotal.pl kilkadziesiąt młodych zespołów uzbierało fundusze na wydanie singla, a kilka - nawet całej płyty. Osiem ma już krążki w rękach. (...) - Wrzuciliśmy utwory na Megatotal i po kilku miesiącach zadzwonił telefon. Okazało się, że uzbieraliśmy odpowiednią sumę na nagranie całej płyty - mówi Tomasz Basel, saksofonista i "klawiszowiec" łączącego funky z r'n'b i muzyką pop Coffe Break. (...) - W Megatotal pracują ludzie, którzy wierzą w to, co robią - zapewnia Janek, perkusista punkrockowego Skowytu. Takie wsparcie zdobył także reggae'owy Rabastabarbaru.- Po pięciu miesiącach od zamieszczenia piosenek mogliśmy wejść do studia i nagrać singiel. (...) Portal to rewolucja. - To prawdziwy papierek lakmusowy popularności i jakości twórcy. Zapewnia relację artysta-fan, bez pośredników.


MegaTotal.pl w Radiu Planeta.fm

MegaTotal ma kilka znaczeń. Jedno do kwota którą zbiera zespół na wydanie swojej płyty. Drugie to serwis społecznościowy, w którym fani mogą znaleźć ciekawe utwory, mogą szukać swoich ulubionych zespołów i sfinansować ich pierwsze płyty. MegaTotal to też wytwórnia płytowa, ponieważ po zebraniu kwoty na wydanie płyty MegaTotal staje się podmiotem odpowiedzialnym za cały proces produkcyjny i też dba o to, żeby pieniądze, które uzyskane będą z wpływów były dzielone pomiędzy fanów i zespół. (…) W Polsce sprzedaż muzyki przez internet jest w powijakach. Kilka firm próbowało już uruchamiać serwisy podobne do iTunes'a natomiast niewiele z tego wyszło. Nam, na podstawie dotychczasowych rezultatów wydaje się, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby tym nowym modelem dystrybucji trafić do ludzi, którzy z jednej strony lubią słuchać dobrej muzyki, ale nie lubią za nią płacić zbyt dużo. Na serwisie MegaTotal.pl ceny zaczynają się od 1 gr i wraz z popularnością rosną do 99 gr, co też jest ewenementem na polskim rynku muzycznym - nikt w Polsce nie sprzedaje muzyki za grosze, a u nas to się sprawdza! Sporo osób inwestuje w nasze zespoły i korzysta z tego.


Wydaj im płytę

O tym, że polski rynek muzyczny leży – wiedzą wszyscy. Ceny płyt wciąż znajdują się poza zasięgiem przeciętnego konsumenta, a nawet jeśli już trafią się jakieś tańsze perełki, to albo kosztem długich poszukiwań, albo autorstwa wykonawcy, którego albumu nie podarowalibyśmy w prezencie nawet największemu wrogowi. Macie okazję, żeby to zmienić, a przy okazji być może nawet trochę zarobić. Jednym kliknięciem. Na Megatotal można kupić sobie plik mp3 z utworem artysty nawet za 1 grosza i pobrać w formacie MP3 bez żadnych zabezpieczeń. Tym samym stajesz się automatycznie inwestorem – będziesz zarabiać razem z ulubionym wykonawcą na dalszej sprzedaży jego utworów oraz – jeśli wyda płytę – także na jej sprzedaży. Rejestrują się wszyscy – od kompletnych amatorów, przez artystów, którzy już pierwsze koncerty i nagrania mają za sobą, ale wciąż daleko im do profesjonalizmu, po wykonawców już uznanych. więcej...


Dick4Dick i Pawilon sprzedają się za grosze

Dwa trójmiejskie zespoły: Dick4Dick i Pawilon sprzedają swoją muzykę na rewolucyjnym dla dystrybucji muzyki portalu MegaTotal.pl. Pomysł zadziwia swoją prostotą: artysta zakłada profil, gdzie umieszcza swoje utwory i ustala kwotę, którą pragnie uzbierać – czy to na wydanie płyty, czy przygotowanie materiału. Reszta to już rola fanów. – Doceniam to, że są ludzie, którzy zamiast ściągnąć piracko nasze utwory, wolą za nie te kilka groszy zapłacić. To naprawdę cieszy – mówi Sebastian Rymanowski z Pawilonu. – Powoli cała muzyka z płytowych stojaków i tak przenosi się na twarde dyski. Nie sądzę jednak, żeby płyty tak po prostu zniknęły. Jeśli uda się nam osiągnąć cel na MegaTotal, Pawilon dla swoich najwierniejszych udziałowców na pewno przygotuje jakiś albumowy bonus – obiecuje muzyk.


Debiutancka płyta wydana dzięki fanom

Po raz pierwszy w Polsce, za pośrednictwem serwisu społecznościowego www.MegaTotal.pl udało się zebrać odpowiednią sumę pieniędzy, aby wydać album. Celem serwisu jest odwrócenie modelu wydawania i promowania muzyki, a przede wszystkim zmiana podejścia internautów do płacenia za muzykę w sieci. – Obecnie przy wydawaniu płyt obowiązuje kolejność: najpierw płyta, później jej promocja. A tym, którym płyta się podoba, każe się słono płacić. Na MegaTotal.pl sytuacja uległa odwróceniu – mówi Krzysztof Franek, pomysłodawca i współtwórca serwisu. – Wykonawcy poprzez udostępnienie w internecie nagrań demo zbierają grono fanów jeszcze przed wydaniem płyty, a za swoje nagrania nie każą płacić tylko dają możliwość zapłacenia – dodaje. Wszystkicy utworów można odsłuchać na MegaTotal.pl za darmo i w całości ściągnąć je w formacie MP3, płacąc za nie dowolną kwotę, nie niższą od ceny minimalnej, która zawsze rozpoczyna się od 1 gr i rośnie wraz z popularnością danego utworu do maksymalnie 99 gr.


Zapłonęły pochodnie muzycznej rewolty

W Polsce ruszył serwis MegaTotal.pl, pierwsza internetowa witryna, która umożliwia młodym muzykom błyskawiczny skok do kariery. – Dzięki naszemu serwisowi internauci mogą nie tylko poznawać muzykę wielu znakomitych, niezależnych zespołów, ale i zarabiać na ich sukcesie całkiem niezłe pieniądze – mówi Aleksander Pawlak, współtwórca założonego w Łodzi portalu. Działający w naszym kraju od zaledwie czterech miesięcy MegaTotal.pl ma już pierwszego wykonawcę, któremu sfinansuje nagranie singla. To katowicko-chorzowska grupa Nell. Zespół potrzebował zaledwie 17 tygodni na uzbieranie 5 tys. złotych, niezbędnych do wydania singla. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze szybciej niż Nell na nagranie swojego singla zarobi wrocławska grupa Rabastabarbar. W ciągu pierwszego tygodnia na MegaTotal.pl muzycy zgromadzili ponad 1,8 tys. zł. W czołówce najpopularniejszych wserwisie są również takie zespoły, jak ciechanowski The Without, poznańskie Appleseed czy śląski Underdogs. Ich członkowie mówią zgodnie: obecność w MegaTotal.pl to świetny sposób na promocję, zdobycie nowych słuchaczy, a przy okazji szansa na nagranie płyty. więcej...


Reportaż o MegaTotal.pl w Polskim Radiu Łódź

MegaTotal.pl jest serwisem z nowatorskim podejściem do inwestowania i zarabiania na muzyce. To nie prawda, że ludzie nie chcą płacić za muzykę w internecie – trzeba dać im wybór, możliwość zainwestowania w to co lubią. To świetna inicjatywa ponieważ z jednej strony mamy okazję pomóc zespołom w zebraniu pieniędzy na płytę co wiadomo, że jest bardzo trudne i wiele zespołów, które wykonuje naprawdę fajną muzykę nie ma kompletnie szans się pokazać – a tutaj mogą. A z drugiej strony fani mogą na tym zarobić tzn. w momencie kiedy zostanie wydana płyta, będą mieli zagwarantowane wpływy z tego tytułu, czyli de facto sukces zespołu będzie sukcesem fanów, co jest kwintesencją tego pomysłu. Tutaj najpierw ludzie kupują utwory, a dopiero potem są one nagrywane, czyli jeżeli ktoś zadebiutuje dzięki MegaTotal.pl to nie ma takiej możliwości, żeby to był nieudany debiut!


Fani wydają muzykę swoich idoli

O tym, że internet jest przyszłością muzyki nikogo nie trzeba przekonywać. Od początku XXI wieku sprzedaż tradycyjnych płyt regularnie spada o kilkanaście procent rocznie, a artyści szukają wyjścia, chwytając się ryzykownych eksperymentów. Tak jak zespół Radiohead, który pół roku temu postanowił wydać swoją ostatnią płytę za "co łaska". Podobnie niemiecka grupa Einstuerzende Neubauten, która jako jedna z pierwszych zaczęła wydawać krążki dla najwierniejszych fanów - za ich pieniądze. Fani sponsorują dobrowolnie płyty swoich idoli, wytwórnie płytowe przestają istnieć, a legalna muzyka jest darmowa - pomysł, który brzmi jak utopijne majaczenie internetowych fanatyków, może stać się przyszłością muzycznego biznesu. W zeszłym roku ruszył serwis Megatotal.pl działający na podobnej zasadzie jak Sellaband, w którym do dziś zarejestrowało się blisko 700 wykonawców. Stronę codziennie odwiedza ponad 3 tysiące fanów i już pojawił się jeden zespół, któremu udało się zebrać fundusze na wydanie płyty. więcej...


Mega Total

Sprzedawanie muzyki to poważne zajęcie. Na osobach i firmach, które podjęły się tego zadania spoczywa wielka odpowiedzialność — za rozwój kariery i życia zawodowego artystów, kreowanie gustów słuchaczy, a także stan współczesnej kultury. Są jednak projekty, w których odpowiedzialność za sukces spada na artystę, a proces jego oceny jest zdemokratyzowany — głos oddaje się słuchaczom. Takim projektem jest portal MegaTotal.pl. Polska branża muzyczna opanowana za dawnych czasów przez dwa czy trzy państwowe wydawnictwa, państwowe rozgłośnie radiowe i państwowe instytucje weryfikacji (czytaj: represji) była chora i ta choroba po zniknięciu opiekuńczych ramion niestety nie ustąpiła. Pojawili się fachowcy — „specjaliści od śpiewu i mas”, a efekt jest taki, że podobnie jak wtedy jesteśmy faszerowani tym, co wpycha nam w uszy kilka koncernów. Istnieją rzecz jasna nurty płynące z dala od głównego strumienia homogenizowanej papki, ale jest ich ciągle za mało. MegaTotal ma być kolejną furtką, dzięki której słuchacze mogą wybrać między duetem przystojnego piosenkarza z atrakcyjną modelką, śpiewającymi 250. wersję znanego przeboju, a nieznaną i być może interesującą muzyką zespołu, który ma do powiedzenia coś istotnego.


Wypromuj ulubiony zespół w internecie

Wykonawcy i fani muzyki zgadzają się co do jednego – polski rynek muzyczny wymaga reanimacji.
Ceny płyt wciąż znajdują się poza zasięgiem przeciętnego konsumenta, a nawet jeśli już trafią się jakieś tańsze perełki, to z reguły kosztem długich poszukiwań. – Polski rynek muzyczny leży i chyba jedynym sensownym kanałem promocji jest dzisiaj internet – przyznaje Tchecky Limo, gitarzysta Eluktrick. – Im dłużej przyglądamy się branży, tym bardziej dochodzimy do wniosku, że dzisiaj o promocję należy zadbać samemu. I najlepszym do tego narzędziem jest internet. Serwisy promujące artystów bez płyty biją obecnie rekordy popularności. Na stronie pierwszego takiego, i jak na razie jedynego, polskiego serwisu www.megatotal.pl wykonawcy za darmo promują swoją muzykę, a jednocześnie zachowują nad nią pełną kontrolę. Przy okazji wspólnie z fanami zbierają fundusze na wydanie własnego albumu. Ci ostatni mają okazję do odkrycia nowych muzycznych talentów, a jednocześnie mogą zostać ich inwestorami.
Nagrody i wyróżnienia

Nagroda główna w kategorii KULTURA I SZTUKA za
INNOWACYJNĄ SPOŁECZNOŚĆ MUZYCZNĄ
przyznana w konkursie Liderzy Europejskiego Roku
Kreatywności i Innowacji 2009
Nagroda główna w kategorii MUZYKA za STRONĘ ROKU 2009 przyznana przez AKADEMIĘ INTERNETU w konkursie
WEBSTARFESTIVAL 2009
Nagroda główna w kategorii KULTURA za STRONĘ ROKU 2009 przyznana przez AKADEMIĘ INTERNETU w konkursie
WEBSTARFESTIVAL 2009
Nagroda główna w kategorii KULTURA za STRONĘ ROKU 2009 przyznana przez INTERNAUTÓW w konkursie
WEBSTARFESTIVAL 2009
Nagroda główna w kategorii DEBIUT ROKU
w konkursie innowacji w mediach MEDIA TRENDY 2009
Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR
Nagroda główna w konkursie 7MINUTES
dla przedsiębiorców z branży nowych technologii
Warszawska Giełda Papierów Wartościowych
Nagroda główna w kategorii INNOWACJA MARKETINGOWA
w konkursie INNOWACYJNI I KREATYWNI 2009
Urząd Miasta Łodzi
  • Wspomagaj twórców

  • Zrealizuj swój projekt

  • Słuchaj muzyki

  • Czym jest MegaTotal