ZOSTAŃ WYDAWCĄ!

Zamiast uprawiać wirtualne grządki, mordować wrogów lub inne bestie
zagraj w pierwszą na świecie SPOŁECZNOŚCIOWĄ GRĘ WYDAWNICZĄ.
Zobacz w 5-ciu krokach jak ŚCIĄGAJĄC PLIKI możesz ZOSTAĆ WYDAWCĄ!

Krok #1   »   O co tu chodzi?
Jedyny taki serwis na świecie!

#1: Liczą się konkrety!

Nasza SPOŁECZNOŚĆ WYDAWCÓW pomogła już ponad 100 TWÓRCOM w zdobyciu funduszy na realizację projektów muzycznych i wydawniczych O WARTOŚCI W SUMIE 650.000 PLN.
Ponad 60 projektów ZOSTAŁO ZREALIZOWANYCH w łącznym nakładzie 55.000 egzemplarzy.

Krok #2   »   Jak to działa?
Jedyny taki serwis na świecie!

#2: Ściągając pomagasz!

1. AUTORZY PUBLIKUJĄ tu swoje projekty, a WYDAWCY DECYDUJĄ, co zostanie zrealizowane.
2. Za każdym razem, gdy Ty ŚCIĄGASZ PLIK jego twórca jest BLIŻEJ WYDANIA swojego projektu.
3. Gdy projekt uzyska określone WSPARCIE, twórca otrzymuje ŚRODKI NA JEGO REALIZACJĘ.

Krok #3   »   Co na tym zyskam?
Ściągając muzę pomagasz jej twórcom!

#3: Każdy coś zyskuje!

1. Znajdź interesujący projekt. Zagłosuj i pobieraj LEGALNE PLIKI oraz inne NAGRODY.
2. W zamian za swoje głosy dostajesz UDZIAŁY w kolejnych głosowaniach na ten projekt.
3. Powiadom znajomych, niech też zagłosują, a Ty będziesz mieć ŚRODKI NA DALSZE INWESTYCJE.

Krok #4   »   A co z promocją?
Dowiedz się jak korzystać z serwisu?

#4: Mówią o nas!

"Totalna wytwórnia" - Gazeta Wyborcza / "Zainwestuj w płytę idola" - Rzeczpospolita /
"Zapłonęły pochodnie muzycznej rewolty - Dziennik Zachodni / "Rewolucja totalna" - Metro
"Lider Kreatywności i Innowacji" - MEN / Trzy Webstary / "Innowacja w Mediach" - Media Trendy

Krok #5   »  Jak mogę zacząć?
Media o MegaTotal.pl

#5: Zacznij teraz!

1. Załóż konto i aktywuj je, a DOSTANIESZ PAKIET ŚRODKÓW na pierwsze inwestycje.
2. Odkrywaj talenty, głosuj, ŚCIĄGAJ PLIKI i decyduj co wydać. Miej w tym SWÓJ UDZIAŁ.
3. Kolekcjonuj gwiazdy, korzystaj z udziałów i ZOSTAŃ WYDAWCĄ swoich ulubionych idoli.

Załóż konto w 10 sekund
Załóż konto!
Wczytywanie danych ...


Najczęściej
zadawane pytania


 


PYTANIA O SERWIS


Do czego służy ten serwis?

MegaTotal.pl to społeczność Twórców i ich Fanów, którzy wspólnie realizują Projekty. Twórcy prezentują tu swoje pomysły na Projekty, które chcą urzeczywistnić, a Fani pomagają je sfinansować. Na razie działamy w sferze muzyki, ale już wkrótce dzięki społeczności MegaTotal.pl będzie można wydawać książki, organizować wydarzenia, kręcić filmy tworzyć aplikacje, gry i inne oprogramowanie.

 

Jakie są limity czasowe na uzbieranie kwoty megatotal?

Na każde zebranie każdych rozpoczętych 25000 MegaCentów Twórca ma miesiąc. Jeśli więc zbierasz 75000 MegaCentów, masz trzy miesiące, a jeśli chcesz zebrać 750000, masz na to trzydzieści miesięcy.


Co się stanie jeśli Projekt nie zdąży zebrać sumy megatotal w terminie?

Jeśli projekt nie zdoła zebrać sumy megatotal w zakładanym czasie, zgromadzone środki automatycznie wrócą do inwestorów zgodnie z udziałami, jakie posiadają oni w momencie przekroczenia terminu. Twórca zaś będzie mógł uruchomić zbieranie ponownie. Jeśli jednak inwestorzy uznają, że projekt dobrze rokuje i jest szansa, by zebrał megatotal, mogą w głosowaniu sami podjąć decyzję o przesunięciu terminu.


PYTANIA OD TWÓRCÓW


Dlaczego warto opublikować swoją twórczość na MegaTotal.pl?

MegaTotal.pl to nie tylko kolejne miejsce, gdzie możesz opublikować swoją twórczość. To przede wszystkim społeczność, która pomoże Ci zrealizować Twój projekt. Jeśli komuś podoba się to, co robisz, nagradza Cię specjalnymi punktami - MegaCentami. Jeśli uzbierasz ich odpowiednią liczbę, w nagrodę dostaniesz środki na realizację swojego projektu. Czy to działa? Właśnie w ten sposób społeczność zebrała środki na wydanie 83 płyt, z czego 56 już się ukazało.

Na co można uzyskać środki na MegaTotal.pl?

Na MegaTotal.pl możesz starać się o pozyskanie środków na realizację projektów muzycznych, wydawniczych, filmowych, programistycznych, oraz organizację wydarzeń kulturalnych. Opisując swój projekt określ, co chcesz stworzyć i na co przeznaczysz otrzymane pieniądze.

Jak dodać projekt?

Aby dodać projekt kliknij odpowiedni link w menu serwisu i wypełnij formularz. To dopiero pierwszy krok. Przygotuj się na sporo pracy, ale pamiętaj, że im lepiej przygotujesz projekt, tym większe masz szanse powodzenia.

Jak przygotować projekt do publikacji?

Nie spiesz się z tym. Do publikacji projektu musisz przygotować sporo materiałów i informacji. Dobrze jest więc przygotować je rzetelnie. Oto lista rzeczy wymaganych do publikacji projektu:

- Nazwa (Dobra nazwa projektu to spora część sukcesu, bo to ją Fan poznaje najpierw. Jeśli go zaintryguje, to odwiedzi Twój projekt i być może zostawi swoje MegaCenty. Powinna być więc w miarę krótka, oryginalna i zapadająca w pamięć. Nie nazywaj swojego projektu Demo, Koncert albo Projekt mający na celu realizację filmu psychologicznego o nieszczęśliwej miłości. Pomocy i inspiracji szukaj w ulubionych płytach, filmach i książkach :)

- Opis (Krótki opis, czyli zwięzłe objaśnienie idei projektu w maksymalnie 300 znakach.)

- Billboard (Główny element wizualny na stronie projektu, który ma zachęcać Fanów)

- Utwory (w przypadku muzyki muszą to być pliki mp3 o minimalnym bitrate 128 kb/s. Nie przyjmujemy m.in. fragmentów, miksów i coverów. W przypadku video pliki mp4, avi, mov, wmv, mpeg maks 150MB)

- Avatar (Obrazek, który będzie reprezentować projekt na serwisie - jpg lub png 150x150 pikseli)

- Budżet (Całkowity koszt brutto realizacji Twojego zamierzonego projektu.)

- Dane osobowe (Imię i nazwisko, adres zameldowania, numer dowodu osobistego, numer PESEL i numer telefonu.)

Możesz też bardziej dopieścić swój projekt korzystając z poniższych możliwości:

- Twórca (Zdecyduj, czy publikujesz projekt pod własnym nazwiskiem, czy np. pod nazwą swojego zespołu)

- Tagi (Słowa kluczowe, dzięki którym Twój projekt łatwiej będzie znaleźć na serwisie)

- Linki do stron zewnętrznych i dane kontaktowe (Facebook, MySpace, YouTube, Flickr lub inne serwisy, numer telefonu, mail, gg, skype)

-  Przyjazny link (adres internetowy zawierający prostą do zapamiętania nazwę)

- Tło (Obrazek, który znajdzie się w tle strony Twojego projektu)

- Rozszerzony opis (Dłuższy opis wzbogacony o zdjęcia, clipy video lub inne media, którymi dysponujesz.)

Jak długo trwa dodawanie projektu?

Aby liczyć na przychylność Fanów, w przygotowanie projektu musisz włożyć sporo pracy. Im lepiej go opiszesz i przygotujesz, tym bardziej wiarygodnie wypadniesz w oczach osób, które mogą Ci pomóc. Nie spiesz się. To na pewno nie będzie 15 minut.

Jakie informacje powinienem zamieścić na stronie projektu?

Przede wszystkim opisz, co chcesz zrealizować za środki pozyskane od społeczności MegaTotal.pl i pochwal się swoimi osiągnięciami. Opublikuj takie informacje, które sprawią, że w oczach Fanów wypadniesz wiarygodnie.

Czym różni się krótki opis od rozszerzonego?

Krótki opis to zwięzłe objaśnienie idei projektu w maksymalnie 300 znakach. Masz tylko tyle, aby wywrzeć dobre, pierwsze wrażenie na Fanach. Napisz w nim, co planujesz zrealizować za środki pozyskane od społeczności MegaTotal.pl. Po publikacji projektu jego zmiana będzie wymagać moderacji.

Więcej szczegółów o projekcie możesz zamieścić w rozszerzonym opisie. Możesz wzbogacić go o zdjęcia, clipy video lub inne media, którymi dysponujesz. Zdjęcia dodasz z dysku, zaś wszelkie pozostałe treści za pomocą kodów pobranych z innych serwisów. Im lepiej Fani Cię poznają, tym chętniej będą wspierać Twój projekt.

Jak ustalić budżet?

Najpierw zrób sobie listę wszystkich rzeczy, za które musisz zapłacić przy realizacji swojego projektu. Pamiętaj, żeby uwzględnić również koszty realizacji bonusów, które obiecasz swoim Fanom, ich wysyłkę, etc.

Postaraj się oszacować te koszty, zsumuj wszystko i wówczas otrzymasz swój budżet, czy sumę megatotal, jaką będziesz zbierać.

Pamiętaj przy tym, żeby posługiwać się cenami brutto - z wliczonym podatkiem VAT, bo środki, jakie od nas otrzymasz, będą go zawierać.

Lepiej poświęcić na to czas przed publikacją projektu, niż martwić się o niedopięty budżet na finiszu. Jeśli opublikujesz szczegóły swojego budżetu, będziesz bardziej wiarygodny, bo Fani wolą, jeśli gra się z nimi w otwarte karty.

Jak stworzyć stronę Twórcy.

Stronę Twórcy tworzy się z poziomu edycji Projektu. Aby to zrobić, w formularzu edycji projektu wejdź do zakładki Twórca i kliknij Dodaj Twórcę i podaj nazwę, jakiej chcesz używać. Po zatwierdzeniu strona Twórcy zostanie wygenerowana automatycznie. Link do niej znajdziesz na swoim profilu użytkownika w zakładce Info. Po wejściu na nią możesz edytować jej wygląd i zawartość.

Czy projekty są sprawdzane przed publikacją?

Tak. Każdy projekt przed publikacją jest sprawdzany przez moderatora. Projekt do moderacji zgłasza jego Twórca w momencie, gdy uzna, że jest już gotowy do publikacji.

Jak wygląda moderacja?

Po otrzymaniu informacji o nowym projekcie moderator sprawdza, czy jest on zgodny z naszym regulaminem i wytycznymi. Jeśli weryfikacja wypadnie pozytywnie, Twórca otrzymuje zielone światło i decyduje, kiedy go opublikuje. Jeśli weryfikacja jest negatywna, Twórca dostaje informację, co musi poprawić i uzupełnić, by jego projekt mógł być opublikowany.

Jakie są najczęstsze przyczyny odrzucania projektów?

Najczęściej kwestia rozbija się prawa autorskie. Na MegaTotal.pl można publikować tylko rzeczy, do których ma się stuprocentowe prawa - jest się ich autorem, bądź posiada się pełnomocnictwa lub licencje na ich komercyjne wykorzystanie. Dlatego odrzucane są covery, remiksy, utwory zawierające "darmowe" sample, etc. Dotyczy muzyki, tekstów, obrazków, video i wszelkich innych przejawów twórczości.

Czy mogę zmienić na co zbieram środki?

Nie. Motywacją do wspierania projektu jest nie tylko to, co już sobą reprezentujesz, ale także to co chcesz zrobić za zebrane środki. Nie możesz więc w trakcie głosowania zmienić planów.

Czy mój projekt może zebrać więcej środków, niż początkowo planowałem?

Oczywiście! Po zebraniu megatotala możesz kontynuować zbieranie do momentu, aż minie Twój limit czasowy.

Czy warto zbierać na wydanie płyty CD?

Płyty sprzedają się coraz gorzej. Spada popyt na płyty gwiazd, a co dopiero na krążki początkujących wykonawców. Z kolei coraz więcej osób słucha muzyki z plików. Nawet na sprzęcie stacjonarnym. Może więc zamiast wydawać pieniądze na tłocznię, drukarnię, transport, magazynowanie, etc. skupić się na rejestracji jak najlepszego materiału i przeznaczyć więcej pieniędzy na promocję?

Jakie bonusy mogę zaproponować fanom, którzy wspierają mój projekt?

Możesz zaproponować im wszystko, co jesteś w stanie zrealizować. Przykłady? Proszę bardzo:
- wysyłka wydanej płyty
- wysyłka wydanej płyty z autografem
- wcześniej wydana płyta
- umieszczenie nicka lub imienia i nazwiska na okładce płyty
- wykonanie ekskluzywnej wersji utworu z dedykacją dla fana
- zestaw zdjęć z autografami
- rękopis tekstów do utworów, które znajdą się na płycie
- gadżety, jak czapki, koszulki, smycze, kubki
- zaproszenie na sesję zdjęciową robioną na okoliczność wydania płyty
- wysyłka muzycznych rarytasów (np. niepublikowane wersje utworów)
- zaproszenie do studia nagraniowego
- zaproszenie do udziału w trasie lub koncercie
- pamiątki (np. zerwane struny, pałeczki, fragment rozwalonej na koncercie gitary, etc.)
- koncert na imprezie u fana
- piosenka napisana specjalnie dla fana
Generalnie rzecz biorąc może to być cokolwiek. Pod jednym warunkiem - musi to być legalne i nie może łamać niczyich praw.


Co wiąże się z opublikowaniem bonusa?

Oferując bonus zobowiązujesz się do przekazania go osobie, która przekaże Ci wymaganą liczbę MegaCentów.
Tak jak w przypadku utworów, przekazane MegaCenty dzielone są 50/50 - połowa na projekt i połowa dla udziałowców. Jeśli zaoferujesz np. koszulkę za 20 MegaCentów, to na konto projektu trafi tylko 10 MegaCentów. Skalkuluj zatem odpowiednio wartość bonusa.
Pamiętaj też, że jeśli Twój projekt nie osiągnie megatotala w odpowiednim czasie, MegaCenty zgromadzone na jego koncie (także z tytułu bonusów) wrócą do inwestorów! Jeśli Twój bonus jest kosztowny (np. jest to gadżet), warto w opisie zaznaczyć, że wysyłasz go jedynie w przypadku zebrania megatotala.
Sposób przekazania bonusa zależy wyłącznie od tego, jak umówisz się osobą, która ma go otrzymać. My w tym nie pośredniczymy.


Co się stanie, jeśli mój projekt osiągnie megatotal, ale limit czasowy jeszcze nie minie?

Zbieranie kończysz, gdy zostaną spełnione dwa warunki: osiągniesz megatotal i minie czas, jaki masz na zbieranie. Oznacza to, że po osiągnięciu megatotala, możesz nadal zbierać, aż skończy Ci się czas. Możesz tez zakończyć zbieranie. Decyzja należy tylko do Ciebie i nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Kończąc wcześniej tracisz tylko to, co mógłbyś jeszcze zebrać, a kończąc później tylko odwlekasz datę premiery.


PYTANIA OD FANÓW


Co daje mi wspieranie Twórców na MegaTotal.pl?

Bardzo wiele :) Za okazane wsparcie możesz w nagrodę pobrać legalne pliki, oraz otrzymać często unikalne bonusy, które Twórcy oferują swoim fanom. Jeśli Twórca tak zdecyduje, możesz również czerpać korzyści ze zrealizowanego projektu. Ale przede wszystkim wspierasz niezależnych artystów i przez to stajesz się mecenasem kultury. A to nieocenione uczucie :)


Jak doładować konto?

Po zalogowaniu najedź kursorem na stan swojego konta w górnym menu i kliknij niebieski link DOŁADUJ KONTO. Możesz też kupować różne produkty w sklepie MegaTunes i dostawać premie w postaci MegaCentów. Liczba promocyjnych MegaCentów jest zawsze widoczna obok ceny produktu.

 

MEGATUNES

Wejdź do naszego sklepu!Tu znajdziesz megatotalne płyty i inne atrakcyjne dobra.

MEGAZIN

Odwiedź naszego bloga!Poczytaj o najnowszych premierach i megatotalnych wydarzeniach.

FACEBOOK

Polub nas na Facebooku!Dołącz do fanów MegaTotal.pl na Facebooku. Tam też się dzieje :)

FLICKR

Zobacz jak wygląda MegaTotal!Okładki płyt, plakaty koncertów i całe mnóstwo zdjęć z różnych imprez.

 
  • Wspomagaj twórców

  • Zrealizuj swój projekt

  • Słuchaj muzyki

  • Czym jest MegaTotal